Regiony

Po sedmadvacáté za knihami do Havlíčkova Brodu

Na Vysočině se uskuteční jeden z největších knižních veletrhů
Setkání s nakladateli, spisovateli a překladateli se uskuteční v pátek 20. a v sobotu 21. října opět po roce v Kulturním domě Ostrov v Havlíčkově Brodě.

Středověká sklářská pec znovu přilákala ...

Opět po roce se na počátku září rozhořel oheň v replice středověké sklářské pece v lokalitě Vlkovsko v Havlíčkově Brodě.

Kraj zlepšuje péči o dětské pacienty

Výrazné investice do krajských nemocnic zlepší péči o malé pacienty na Žďársku a Havlíčkobrodsku. Porodnice a perinatologické centrum v Nemocnici Havlíčkův Brod byly kompletně zrekonstruovány a nově otevřeny 7. září tohoto roku.

Den Kraje Vysočina byl ve znamení dožínek

Centrum krajského města se na jeden den proměnilo v improvizovanou náves a ožilo slavnostmi a děním připomínajícím tradiční dožínky.

Kvadriatlonista z Třebíče vybojoval republikový ...

Třebíčský vytrvalec Petr Mejzlík si z otevřeného mistrovství republiky v kvadriatlonu přivezl medaili. V kategorii závodníků nad 55 let totiž skončil třetí.

Novým prvňáčkům začaly školní povinnosti

Mezi 78 tisíci dětmi z Vysočiny, pro které začal v září nový školní rok, bylo více než pět tisíc prvňáků, kteří usedli do lavic vůbec poprvé v životě.

Vysočina bude znovu hostit dva půlmaratony

V září se v Kraji Vysočina podobně jako v minulých letech uskuteční dva půlmaratony. Na první mohou vytrvalci vyrazit v neděli 10. září v Jihlavě, na druhý v sobotu 23. září v Havlíčkově Brodě.

U Chotěboře se utkala evropská letecká elita

Nejlepší akrobatičtí letci z celé Evropy se ve druhém srpnovém týdnu sešli na Vysočině. Na letišti v Počátkách u Chotěboře o medaile z Mistrovství Evropy bojovalo skoro 50 pilotů ze 14 zemí.

Přípravy na nový školní rok finišují

Konec prázdnin je i ve znamení stavařského spurtu. Největší krajské investice v oblasti školství přitom směřovaly do Třebíče. Pro Obchodní akademii a Hotelovou školu v lokalitě Borovina otevře kraj novou tělocvičnu za 37,5 milionu korun.

Tvrz Proseč ve středověku šlechtici nevyužívali ani ...

Na okraji vesnice Proseč na Humpolecku se až do dnešních dní dochovaly zbytky tvrze založené pravděpodobně ve druhé polovině 14. století. O jejích osudech mnohé nevíme.

Stránky