Regiony

U Brodu je jeden z nejstarších mostů v Česku

Před osmi stoletími toho na území dnešní Vysočiny bylo jen málo. Přinejmenším jedna důležitá věc se ale v regionu nacházela. Haberská stezka – klíčová trasa, spojující v raném středověku Čechy s Moravou.

Telč se stala Františku Kožíkovi celoživotní ...

Městem šťastných lásek a Jezerní růží – tak pojmenoval spisovatel František Kožík ve svých dílech klenot jihozápadní Moravy Telč. „Každý z Vás má někde na světě kout, kde je jeho srdce doma. Já mám takový domov v Telči.

Krajská knihovna Vysočiny slaví patnácté ...

Za patnáct let své existence rozšířila Krajská knihovna Vysočiny v Havlíčkově Brodě několikanásobně svou nabídku pro uživatele nejen co do počtu, ale i kvality.

K novénu stanovišti záchranky v Ledči pomohou evropské ...

Případný zisk peněz z evropských fondů rozhodne o novém výjezdovém stanovišti pro Zdravotnickou záchrannou službu Kraje Vysočina v Ledči nad Sázavou.

Vedení Vysočiny podporuje dostavbu elektrárny v ...

Krajští zastupitelé se shodli na klíčovém významu Jaderné elektrárny Dukovany pro další rozvoj regionu. Zastupitelstvo na svém únorovém jednání deklarovalo svoji podporu výstavbě pátého bloku Jaderné elektrárny Dukovany.

Florbalisté z Třebíče ve Švédsku

Letošního – už čtyřiadvacátého – ročníku Gothia Cupu, který se každoročně koná ve švédském Göteborgu, se zúčastnilo víc než 400 týmů. A mezi nimi byli také zástupci florbalového klubu z Třebíče.

Ve Vladislavi u Třebíče pivo vařili už v šestnáctém ...

Jednou z dominant městyse Vladislav u Třebíče je vysoký komín. Ten v minulosti patřil obecnímu pivovaru, který zanikl před více než 50 lety.

Autorem čtyřiadvaceti návrhů písem byl Oldřich ...

„Dobré knize patří to nejlepší – vhodné písmo, papír, tisk, formát, úprava, vazba.

Zemřel brigádní generál Imrich Gablech

V pátek 16. prosince 2016 zemřel brigádní generál Imrich Gablech, významná osobnost nejen Havlíčkobrodska.

V Třebíči se s rokem 2016 rozloučí běžeckým ...

Podobně jako v minulých letech se budou moci i letos atleti v Třebíči se starým rokem rozloučit na Silvestrovském běhu. Ten je poslední, dvanáctou součástí letošního Třebíčského běžeckého poháru.

Stránky