Regiony

Tři sta let od narození Jana Václava Stamice

Kdo vchází na hlavní havlíčkobrodské náměstí od Horní ulice, nemůže minout rohový dům s pamětní deskou, na níž je uvedeno, že zde byl vychováván Jan Václav Stamic.

Synagoga v Třešti: připomíná Kafku a jako jediná v ...

První písemná zmínka o městečku Třešť na Jihlavsku pochází z roku 1349. A nejspíše už v oné době byla mezi jeho obyvateli také poměrně početná židovská menšina. Kde se její příslušníci v následujících stoletích scházeli, není zcela jasné.

Brodský zápasník na MČR vybojoval zlato

Havlíčkobrodský oddíl zápasníků dosáhl na další skvělý úspěch.

Jihlavští kickboxeři v mezinárodní konkurenci obstáli ...

Jeden z nejprestižnějších českých turnajů v kickboxu vyšel zápasníkům z Jihlavy výborně.

U Brodu je jeden z nejstarších mostů v Česku

Před osmi stoletími toho na území dnešní Vysočiny bylo jen málo. Přinejmenším jedna důležitá věc se ale v regionu nacházela. Haberská stezka – klíčová trasa, spojující v raném středověku Čechy s Moravou.

Telč se stala Františku Kožíkovi celoživotní ...

Městem šťastných lásek a Jezerní růží – tak pojmenoval spisovatel František Kožík ve svých dílech klenot jihozápadní Moravy Telč. „Každý z Vás má někde na světě kout, kde je jeho srdce doma. Já mám takový domov v Telči.

Krajská knihovna Vysočiny slaví patnácté ...

Za patnáct let své existence rozšířila Krajská knihovna Vysočiny v Havlíčkově Brodě několikanásobně svou nabídku pro uživatele nejen co do počtu, ale i kvality.

K novénu stanovišti záchranky v Ledči pomohou evropské ...

Případný zisk peněz z evropských fondů rozhodne o novém výjezdovém stanovišti pro Zdravotnickou záchrannou službu Kraje Vysočina v Ledči nad Sázavou.

Vedení Vysočiny podporuje dostavbu elektrárny v ...

Krajští zastupitelé se shodli na klíčovém významu Jaderné elektrárny Dukovany pro další rozvoj regionu. Zastupitelstvo na svém únorovém jednání deklarovalo svoji podporu výstavbě pátého bloku Jaderné elektrárny Dukovany.

Florbalisté z Třebíče ve Švédsku

Letošního – už čtyřiadvacátého – ročníku Gothia Cupu, který se každoročně koná ve švédském Göteborgu, se zúčastnilo víc než 400 týmů. A mezi nimi byli také zástupci florbalového klubu z Třebíče.

Stránky