Roste zájem o regionální potraviny

Ochutnat výrobky ze skutečně regionálních surovin není dnes už tak těžké. Hned několik značek upozorňuje na konkrétní původ nabízených komodit, u kterých se očekává vysoká kvalita, která je pravidelně kontrolována. V případě Kraje Vysočina můžete to nejlepší a zaručeně domácí, z regionálních surovin najít např. pod značkami Regionální potravina nebo Vysočina regionální produkt.

Možná i kvůli aférám spojeným s bezpečností a zdravotní nezávadností potravin, které pravidelně otřásají veřejností, ale také potíže s klamavým označováním původu zboží, chtějí zákazníci autentické produkty. Proto se pomalu regionální potraviny začínají zabydlovat i v nabídce velkých prodejních řetězců. Regionální značky nejsou jen zárukou původu, ale především KVALITY, která má svou hodnotu. V případě Kraje Vysočina patří regionální výrobky – potraviny, pochutiny, nápoje mezi nejčastější volbu propagačních předmětů, kterými se Kraj Vysočina prezentuje nejen doma, ale i v zahraničí.

Více informací o regionálních potravinách i dalších komoditách s garantovaným  regionálním původem ve všech fázích svého vzniku a odrazem místních tradic:
www.regionalnipotravina.cz
www.vysocinaregionalniprodukt.cz