Životní prostředí a zemědělství

Nová ochranná pásma kolem Švihova

Zpřísnění ochranného pásma kolem vodního díla Švihov na řece Želivce a s tím související zásah do tradičního zemědělství a hospodaření desítek společností především na Pelhřimovsku, které původně požadovalo Povodí Vltavy, se zatím odkládá.

Nové kotlíkové dotace

Kraj Vysočina požádal Ministerstvo životního prostředí ČR o další peníze na výměnu kotlů. Vedení Kraje Vysočina předpokládá, že bude schopno rozdělit dalších více než 230 milionů korun na výměnu starých kotlů na tuhá paliva.

Vysočina je příkladná v třídění odpadů

Kraj Vysočina loni obsadil v pomyslném srovnání krajů v množství vytříděných odpadů skvělé druhé místo. Odstup od prvního Královéhradeckého kraje je navíc minimální, v řádech dekagramů.

Bilance 9. ročníku akce Čistá Vysočina: 82 tun ...

Přírodě na Vysočině v okolí měst, obcí i v blízkosti více než dvou tisíc silnic I., II. a III. tříd, ale také řece Sázavě dobrovolníci z celého kraje ulehčili o 82 tun odpadků.

Kotlíkové dotace

Všech 249 úspěšných žadatelů o další dotace na kotlíky bude na přelomu května a června obesláno návrhem smluv.

Vysočina pomůže s nákupem lesní techniky

Až 15 milionů korun uvolní vedení kraje pro drobné majitele lesů.

Změny v ochraně Švihova se odkládají

Vedení státního podniku Povodí Vltavy rozhodlo prozatím stáhnout svůj návrh na změnu stávajícího pásma hygienické ochrany III.

Čistou Vysočinu letos zajistilo na 22 tisíc ...

Celých čtrnáct dubnových dní mělo bezmála 22 tisíc dobrovolníků na úklid Vysočiny. Tolik zájemců se totiž přihlásilo do letošního devátého ročníku tradiční akce Čistá Vysočina spojené s jarním úklidem přírody.

Kotlíkové dotace

V dodatečné výzvě na kotlíkové dotace bylo před několika dny kladně vyřízeno 249 podaných žádostí. Budoucí majitelé nových ekologických kotlů si mezi sebe rozdělí téměř 30 milionů korun.

Země živitelka

Vyrábíte kvalitní a chutné potraviny? Nabídněte je ostatním. Kraj Vysočina ani letos nevynechá mezinárodní agrosalon Země živitelka, který se koná na sklonku srpna na Výstavišti v Českých Budějovicích.

Stránky

Přihlásit se k odběru Životní prostředí a zemědělství