Životní prostředí a zemědělství

Roste zájem o regionální potraviny

Ochutnat výrobky ze skutečně regionálních surovin není dnes už tak těžké. Hned několik značek upozorňuje na konkrétní původ nabízených komodit, u kterých se očekává vysoká kvalita, která je pravidelně kontrolována.

Den Kraje Vysočina byl ve znamení dožínek

Centrum krajského města se na jeden den proměnilo v improvizovanou náves a ožilo slavnostmi a děním připomínajícím tradiční dožínky.

Vysočinu na Země živitelce zdobila vůně i ...

Na 44. ročníku výstavy Země živitelka Vysočina propagovala své tradiční produkty, ale i přírodní cestu ke zdraví. Hlavním tématem totiž byly chutě cibule, česneku a dýní.

Deště přišly deset minut po dvanácté

Úbytek dešťových srážek a vyšší průměrné teploty zařadily část Třebíčska, Jihlavska a Žďárska mezi oblasti postižné suchem. Nedostatek vody trápí nejen obyvatele regionu, ale komplikuje i práci v zemědělské výrobě.

Nová ochranná pásma kolem Švihova

Zpřísnění ochranného pásma kolem vodního díla Švihov na řece Želivce a s tím související zásah do tradičního zemědělství a hospodaření desítek společností především na Pelhřimovsku, které původně požadovalo Povodí Vltavy, se zatím odkládá.

Nové kotlíkové dotace

Kraj Vysočina požádal Ministerstvo životního prostředí ČR o další peníze na výměnu kotlů. Vedení Kraje Vysočina předpokládá, že bude schopno rozdělit dalších více než 230 milionů korun na výměnu starých kotlů na tuhá paliva.

Vysočina je příkladná v třídění odpadů

Kraj Vysočina loni obsadil v pomyslném srovnání krajů v množství vytříděných odpadů skvělé druhé místo. Odstup od prvního Královéhradeckého kraje je navíc minimální, v řádech dekagramů.

Bilance 9. ročníku akce Čistá Vysočina: 82 tun ...

Přírodě na Vysočině v okolí měst, obcí i v blízkosti více než dvou tisíc silnic I., II. a III. tříd, ale také řece Sázavě dobrovolníci z celého kraje ulehčili o 82 tun odpadků.

Kotlíkové dotace

Všech 249 úspěšných žadatelů o další dotace na kotlíky bude na přelomu května a června obesláno návrhem smluv.

Vysočina pomůže s nákupem lesní techniky

Až 15 milionů korun uvolní vedení kraje pro drobné majitele lesů.

Stránky

Přihlásit se k odběru Životní prostředí a zemědělství