Žďársko

Kraj zlepšuje péči o dětské pacienty

Výrazné investice do krajských nemocnic zlepší péči o malé pacienty na Žďársku a Havlíčkobrodsku. Porodnice a perinatologické centrum v Nemocnici Havlíčkův Brod byly kompletně zrekonstruovány a nově otevřeny 7. září tohoto roku.

Horácká galerie otevírá Dětský ateliér

Vrátit se zpátky v čase a prozkoumat příběh dějin umění. Takovou možnost dává dětem ve věku 7 až 11 let Horácká galerie v Novém Městě na Moravě, která v prvním pololetí nového školního roku 2016/2017 poprvé zve do Dětského ateliéru.

Nejpřívětivější úřad na Vysočině je ve Žďáru nad ...

Městský úřad 21. století by měl být výkonný, kontrolovatelný, čitelný a profesionální. Na základě takových kritérií vybralo Ministerstvo vnitra České republiky v každém kraji tři úřady, které se nyní pyšní titulem Přívětivý úřad roku 2016.

Polomy u Hamrů likvidovala pila ukrytá v lesích

Na konci října 1930 postihla Českomoravskou vrchovinu silná sněhová a větrná bouře, která ve vysočinských lesích způsobila velké škody. Rozsáhlé polomy byly i východně od Žďáru nad Sázavou.

Vysočina podpoří města s památkami UNESCO

Žďár nad Sázavou se Zelenou horou, Třebíč s bazilikou a židovským městem a Telč s věhlasným náměstím a zámkem se mohou těšit na speciální finanční podporu z rozpočtu Kraje Vysočina.

Kraj Inovací: Žďárská společnost patří ke špičce v ...

Akciová společnost DEL ve Žďáru nad Sázavou byla založena před 20 lety a vyrostla v suverénní subjekt, který v oblasti dodávek mechanizace, technologických procesů a výroby průmyslových rozváděčů zaujímá významnou pozici nejen na českém trh

Zlatá lyže českým závodníkům nevyšla

Během předposledního lednového víkendu se na Vysočinu opět po dvou letech sjeli nejlepší běžkaři planety.

Čechům novoměstský biatlonový IBU Cup ...

Opět po roce se o druhém lednovém víkendu na Vysočinu sjeli biatlonisté z celého světa.

Další mistrovství světa už dopravu ve Žďáru ...

Poslední listopadový týden se uleví dopravě ve východní části Žďáru nad Sázavou. Otevřen bude zcela nový obchvat města, který automobily přijíždějící od Brna a Jihlavy odkloní z centra.

V novoměstském sportovním areálu vzniká zásobník ...

Bez sněhu to nejde. A tak blízko Vysočina Areny v Novém Městě na Moravě dělníci hloubí jámu, která bude po určitých úpravách v jarních, letních a podzimních měsících sloužit jako sklad této specifické formy ledu nutné pro zimní závody.

Stránky

Přihlásit se k odběru Žďársko