Třebíčsko

Kvadriatlonista z Třebíče vybojoval republikový ...

Třebíčský vytrvalec Petr Mejzlík si z otevřeného mistrovství republiky v kvadriatlonu přivezl medaili. V kategorii závodníků nad 55 let totiž skončil třetí.

Přípravy na nový školní rok finišují

Konec prázdnin je i ve znamení stavařského spurtu. Největší krajské investice v oblasti školství přitom směřovaly do Třebíče. Pro Obchodní akademii a Hotelovou školu v lokalitě Borovina otevře kraj novou tělocvičnu za 37,5 milionu korun.

Vedení Vysočiny podporuje dostavbu elektrárny v ...

Krajští zastupitelé se shodli na klíčovém významu Jaderné elektrárny Dukovany pro další rozvoj regionu. Zastupitelstvo na svém únorovém jednání deklarovalo svoji podporu výstavbě pátého bloku Jaderné elektrárny Dukovany.

Florbalisté z Třebíče ve Švédsku

Letošního – už čtyřiadvacátého – ročníku Gothia Cupu, který se každoročně koná ve švédském Göteborgu, se zúčastnilo víc než 400 týmů. A mezi nimi byli také zástupci florbalového klubu z Třebíče.

Ve Vladislavi u Třebíče pivo vařili už v šestnáctém ...

Jednou z dominant městyse Vladislav u Třebíče je vysoký komín. Ten v minulosti patřil obecnímu pivovaru, který zanikl před více než 50 lety.

V Třebíči se s rokem 2016 rozloučí běžeckým ...

Podobně jako v minulých letech se budou moci i letos atleti v Třebíči se starým rokem rozloučit na Silvestrovském běhu. Ten je poslední, dvanáctou součástí letošního Třebíčského běžeckého poháru.

Osada v patnáctém století zanikla. Archeologové ...

Psal se rok 1468, českému království po letech nestability pevnou rukou vládl Jiří z Poděbrad a obyvatelé dnes už neexistující vesničky Mštěnice na Třebíčsku si poměrně spokojeně žili. Právě onoho roku však na Moravu a pak i na jih dnešní

Nejpřívětivější úřad na Vysočině je ve Žďáru nad ...

Městský úřad 21. století by měl být výkonný, kontrolovatelný, čitelný a profesionální. Na základě takových kritérií vybralo Ministerstvo vnitra České republiky v každém kraji tři úřady, které se nyní pyšní titulem Přívětivý úřad roku 2016.

Vrtulníková základna má nové vedení

Velení 22. základny vrtulníkového letectva Sedlec, Vícenice u Náměšti nad Oslavou se 24. května ujal nový velitel plukovník Petr Čepelka. Nahradil dosavadního velitele Miroslava Svobodu, který symbolicky přijal funkci zástupce velitele.

Vodojem Kostelíček

Vodojem Kostelíček
Netradiční, ale krásný výhled na Třebíč a okolí nabízí vodárenská věž Kostelíček. Na Strážné hoře stojí od roku 1940. Dříve tato stavba sloužila k zásobování druhého největšího města Vysočiny pitnou vodou z heraldických lesů.

Stránky

Přihlásit se k odběru Třebíčsko