Správa kraje

Deset let spolupráce Vysočiny a Zakarpatí

Opravené základní a mateřské školy, modernizované venkovské ambulance s novým vybavením, ale i pomoc v sociálních službách a studentské stáže jsou výsledkem desetileté spolupráce Kraje Vysočina se Zakarpatskou oblastí Ukrajiny.

Heřmanov je Vesnicí Kraje Vysočina 2017

Titul Vesnice roku 2017 Kraje Vysočina získala obec Heřmanov na Žďársku. Rozhodující pro verdikt poroty byly zejména koncepce rozvoje obce, kvalitní práce s mládeží, péče o životní prostředí a starost o občanskou soudržnost.

Nebraňme vzniku kamenného hospice

Po jednání o kamenném hospici v Jihlavě se opět rozhořela diskuse kolem péče o nevyléčitelně nemocné. Zatímco lidé z Vysočiny se v anketách jasně vyjadřují pro hospic, někteří politici i lékaři proti němu vznášejí až ultimativní námitky.

Vyšší platy v sociálních službách

Vážení čtenáři, říká se, že dobrých zpráv není nikdy dost. Rád na tomto místě zmíním jednu takovou. Sociálním pracovníkům a pracovníkům v sociálních službách stoupnou od začátku července platy o 23 procent.

Sloupek Jana Veleby

Vážení a milí čtenáři, mandát krajského zastupitele mám tu čest vykonávat poprvé a mohu srovnávat s tak zvanou velkou politikou a mohu říct, že ta krajská je mnohem smysluplnější a že má přes všechnu kritiku význam.

Řidiči, cestující veřejnost a komunikace

Ve známé písničce se zpívá, že řidič tvrdej chleba má. Dvojnásobně to platí o těch za volanty autobusů.

Učitel úředníkem?

„A nezapomeň na to, abys vždy v pololetí a na konci roku v třídní knize proškrtal všechny volné kolonky modrou propiskou podle pravítka nejlépe z levého horního rohu do pravého dolního rohu.“

Co přinese dostavba Dukovan?

Dobré zprávy o jaderné energetice přicházejí z našeho regionu, ty špatné od státu. Tak to vidím jako člen nové krajské komise „pro výstavbu jaderného zdroje v lokalitě Dukovany“.

Máj – lásky… a tolerance čas

Psát úvodní sloupek v měsíci květnu je takový zvláštní úkol. První co mi přišlo na mysl je skutečnost, že tento měsíc je spojován především s láskou a to včetně milé povinnosti políbit svého životního partnera pod kvetoucí třešní.

Vysočina v roce 2016 hospodařila s přebytkem přes ...

Hospodaření kraje za loňský rok v průběžných součtech vykazuje disponibilní zůstatek 510 milionů korun. Do Fondu strategických rezerv přitom už během roku 2016 vysočinské vedení poslalo 580 milionů korun.

Stránky

Přihlásit se k odběru Správa kraje