Správa kraje

Máj – lásky… a tolerance čas

Psát úvodní sloupek v měsíci květnu je takový zvláštní úkol. První co mi přišlo na mysl je skutečnost, že tento měsíc je spojován především s láskou a to včetně milé povinnosti políbit svého životního partnera pod kvetoucí třešní.

Vysočina v roce 2016 hospodařila s přebytkem přes ...

Hospodaření kraje za loňský rok v průběžných součtech vykazuje disponibilní zůstatek 510 milionů korun. Do Fondu strategických rezerv přitom už během roku 2016 vysočinské vedení poslalo 580 milionů korun.

Společný nákup pro příspěvkové organizace i krajský ...

Centrální nákup kancelářských a hygienických potřeb a čisticích prostředků pro Kraj Vysočina a jím zřizované příspěvkové organizace odstartuje v letošním roce.

Nový blok v Dukovanech

Na únorovém zasedání Zastupitelstva Kraje Vysočina jsme měli mimo jiné k projednání otázku Vyjádření podpory výstavbě nového bloku v elektrárně Dukovany.

Vysočina hraje na Internetu prim

Dvacátý ročník celostátní konference Internet ve státní správě a samosprávě v Hradci Králové opět potvrdil, že Vysočina umí moderní technologie využívat maximálně ve svůj prospěch.

Veřejná doprava Vysočiny

Kraj Vysočina má největší hustotu obcí ze všech krajů a co se týká délky silnic je v přepočtu na jednoho obyvatele také na jednom z prvních míst.

Když se pomíjí data

Milan Plodík
Nemyslím si, že by vzájemné vzkazy přes media byly za rámec neproduktivní půtky, která čtenáře až tolik nepoutá, ale když bývalý soudruh náměstek Pavlík v březnovém vydání napadl moji argumentaci o nákladovosti složení Rady kraje srovnáním

Bezplatně poradí ohledně úspor energií

Tepelné čerpadlo, solární ohřev, izolace, dešťová voda, fotovoltaika, biomasa. Dnes se na každého, kdo staví nový dům nebo zefektivňuje stávající bydlení, valí celá řada možností.

Když nestojí zástupy před branami…

„Komu se tu nelíbí, ať jde, před branami stojí spousta jiných!“ tato slova jsem v začátku své lékařské kariéry slýchal od tehdejších ředitelů nemocnic.

Sloupek

Vážení čtenáři, Kraj Vysočina patří dlouhodobě v regionu k několika největším zadavatelům a investorům. Při prostudování krajského rozpočtu se na této skutečnosti nezmění nic ani v roce 2017.

Stránky

Přihlásit se k odběru Správa kraje