Správa kraje

Ženou regionu je Ruth Šormová

Vítězkou osmého ročníku krajského kola ankety Žena regionu se stala Ruth Šormová, sociální pracovnice a speciální pedagožka, kterou si veřejnost pamatuje také jako velice aktivní političku po roce 1989.

Po 14 letech se titul vrací na Vysočinu! Vesnicí roku ...

Prestižní titul Vesnice roku 2017 získala obec Heřmanov z Kraje Vysočina. Vítěz byl vyhlášen v sobotu 16. září 2017 v rámci Mezinárodního festivalu dětských folklorních souborů Písní a tanců v Luhačovicích.

Krajský úřad se rozšíří o budovu E

Krajské zastupitelstvo na svém zářijovém zasedání schválilo záměr dostavby administrativního areálu sídla Kraje Vysočina v Jihlavě.

Budova E. Kolika písmen se ještě dočkáme?

Krajský úřad má po Jihlavě několik detašovaných pracovišť, proto teď chce vedle hlavního sídla postavit budovu „E“ a do ní „rozeseté“ úředníky sestěhovat. Na první pohled logický krok, který i my jako opozice podpoříme.

Kam jsme došli, kdo to ví…

Milan Plodík
Státní veterinární správa varuje před kontaminovanými vejci z Belgie a Nizozemska, která obsahují prostředek na hubení hmyzu, do České republiky mělo dorazit asi sedm tun závadných vaječných produktů. Ty jsou stahovány z prodeje.

Je dobře zcela rozestěhovat postižené?

V našem kraji proběhla tzv. transformace ústavů sociální péče, kdy se mentálně postižení z „ústavů“ rozestěhovali do menších samostatných domů ve vícero obcích. Cílem je, aby se lépe začlenili do běžného života. Moc jim to přeju.

Volební podzim 2017

Volby
Volby do Poslanecké sněmovny parlamentu ČR 2017 se budou konat v pátek a sobotu 20.-21. října 2017. O výsledku může svým hlasem rozhodnout každý plnoletý občan České republiky.

Vesnicí roku 2017 je Heřmanov

V prvním srpnovém týdnu si mohli zastupitelé Heřmanova připnout k obecnímu praporu i zlatou stuhu spojenou s titulem Vesnice roku 2017 Kraje Vysočina.

Vysočina dál podporuje výuku češtiny na ...

Od září 2017 bude Užhorodská státní univerzita nabízet i magisterskou úroveň výuky českého jazyka, přičemž garantem je Kraj Vysočina. Bohemistika byla součástí nabídky už delší dobu, ale maximem bylo ukončení s titulem na úrovni bakaláře.

Postavení odpovědných majitelů bytů se ...

Celá řada z nás (zhruba polovina obyvatel) žila nebo žije v bytech, které jsou v bytových domech. Od roku 2000 jsme se museli ze zákona stát členy společenství vlastníků a začít se starat o své bytové domy.

Stránky

Přihlásit se k odběru Správa kraje