V Třebíči byl otevřen kontaktní Family Point

Od 3. listopadu 2014 funguje v Třebíči nově kontaktní Family Point. Veřejnosti je přístupný od pondělí do pátku na adrese Masarykovo náměstí 116. Otevírací doba kopíruje provozní hodiny Městského úřadu Třebíč. Kontaktní Family Point vznikl proměnou základního Family Pointu, který byl v Třebíči otevřen jako první na Vysočině.

Chod Family Pointu mají na starosti dvě kontaktní pracovnice, které se ve své práci střídají. Návštěvníkům poskytují informační servis ve všech oblastech týkající se rodiny, volnočasových aktivit v regionu a také kariérní poradenství. Do činnosti zařízení spadá také organizace seminářů či společných akcí pro rodiče s dětmi. V budoucnu kraj plánuje zřízení kontaktních Family Pointů v každém okrese Vysočiny. Vznikne tak síť zařízení, která budou moci mezi sebou komunikovat. V současnosti fungují v Třebíči a Havlíčkově Brodě. Otevření jihlavského Family Pointu je plánováno na leden příštího roku.

„Pracujeme na tom, abychom zřídili Family Point ve Žďáru nad Sázavou. Na Pelhřimovsku se rozhodujeme mezi Pelhřimovem a Humpolcem. Vedeme jednání s oběma městy. Rádi bychom měli toto zařízení v každém okrese už v roce 2015,“ uvedl Petr Krčál (ČSSD), radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a prorodinné politiky. Budování sítě Family Pointů je součástí projektu Žijeme a pracujeme na Vysočině, který je zaměřen na rodinnou politiku Kraje Vysočina.

text: Eva Vorálková