Školství

Podpora výuky první pomoci na školách

Žáci na Vysočině ve věku 14 a 17 let budou i v tomto školním roce v rámci běžné výuky absolvovat kurzy První pomoci.

Vysočina nabízí studentům zdarma telefony, tablety i ...

Se začátkem školního roku odstartovaly i soutěže podporované Krajem Vysočina. Školáci se mohou zapojit do klání s názvem Bezpečný internet nebo S Vysočinou do Evropy.

Novým prvňáčkům začaly školní povinnosti

Mezi 78 tisíci dětmi z Vysočiny, pro které začal v září nový školní rok, bylo více než pět tisíc prvňáků, kteří usedli do lavic vůbec poprvé v životě.

Prvňáčci dostanou na uvítanou cyklolékárničku nebo ...

Nejenom spoustu nových zážitků a znalostí, ale i užitečný kufřík plný dárků si ze svého prvního školního dne odnesou prvňáčci na Vysočině.

Přípravy na nový školní rok finišují

Konec prázdnin je i ve znamení stavařského spurtu. Největší krajské investice v oblasti školství přitom směřovaly do Třebíče. Pro Obchodní akademii a Hotelovou školu v lokalitě Borovina otevře kraj novou tělocvičnu za 37,5 milionu korun.

Účastníci Mladé univerzity se stali badateli v řadě ...

V polovině srpna se bezmála150 dětí zapojilo do devátého ročníku mezinárodní prázdninové Mladé univerzity. Studenti z Dolního Rakouska a Vysočiny absolvovali pět dnů přednášek, workshopů a vědecké činnosti.

S Vysočinou do Evropy se středoškoláci vydají ...

Dvoutýdenní kurz anglického jazyka ve Velké Británii čeká na trojici vítězů 9. ročníku úspěšné vědomostní soutěže S Vysočinou do Evropy.

Řemeslné minifestivaly na Vysočině

Havlíčkův Brod, Třebíč, Žďár nad Sázavou, Pelhřimov, Jihlava. Týden od 12. do 16. června patřil na pěti náměstích na Vysočině veřejné prezentaci krajských středních odborných a zemědělských škol.

Zemědělství na Vysočině ovládli školáci z Vladislavi a ...

Varné typy brambor, druhy cukrů anebo zjednodušená definice fotosyntézy. Na pětadvacet odborných otázek odpovídali účastníci prvního ročníku speciální tematické soutěže Zemědělství na Vysočině, určené pro 6. a 7.

Návrh mladého stavaře Lukáše Mottla zvítězil ve ...

Navrhnout fiktivní dostavbu nároží ulice Radnická ve Velkém Meziříčí. To byl letošní úkol Studentského projektu Stavba Vysočiny, ve kterém se utkalo jedenáct studentů středních stavebních škol z Kraje Vysočina.

Stránky

Přihlásit se k odběru Školství