Pelhřimovsko

Tvrz Proseč ve středověku šlechtici nevyužívali ani ...

Na okraji vesnice Proseč na Humpolecku se až do dnešních dní dochovaly zbytky tvrze založené pravděpodobně ve druhé polovině 14. století. O jejích osudech mnohé nevíme.

Autorem čtyřiadvaceti návrhů písem byl Oldřich ...

„Dobré knize patří to nejlepší – vhodné písmo, papír, tisk, formát, úprava, vazba.

Festival rekordů s padesátkou nových nej!

Dvacátý šestý ročník festivalu „Pelhřimov – město rekordů“ přilákal pozornost deseti tisíc návštěvníků, kteří viděli 57 nových rekordů a netradičních výkonů.

Radioterapeutická ambulance v Pelhřimově nově slouží i ...

Radioterapeutické oddělení Nemocnice Pelhřimov od dubna rozšířilo svoji ordinační dobu v ambulanci. Lidé se tak nyní mohou objednat každé pondělí od 15.30 do 17.30.

Pelhřimovská squashistka třetí na republikovém ...

Jako největší favoritka vstupovala Zuzana Kubáňová do letošního republikového šampionátu ve squashi, který se v polovině března uskutečnil v Praze.

Střelkyně z Černovic mistryněmi republiky

Mladé reprezentantky střeleckého klubu z Černovic na Pelhřimovsku zaznamenaly velký úspěch. Na republikovém šampionátu ve střelbě ze vzduchové pušky totiž vybojovaly zlaté medaile v týmové soutěži.

Dětská Ámoska je z Vysočiny

Učitelka Alena Michálková ze ZŠ a MŠ Černovice sice titul Zlatý Ámos pro rok 2016 nezískala, přesto si z finále odnesla korunu pro Dětského Ámose.

Božejovské Koloušky ocenil premiér Sobotka

Putovní pohár předsedy vlády ČR za práci s dětmi a mládeží v oblasti výtvarné, rukodělných technik a keramiky propůjčil pro rok 2016 Bohuslav Sobotka pionýrské skupině Koloušci z Božejova na Pelhřimovsku.

Velký vánoční poklad

Na Humpolecku byl nalezen opravdový POKLAD! Tři sta čtyřicet jedna zlatých a stříbrných mincí ražených na přelomu a v první polovině 17. století tvoří jeden z největších novodobých pokladů nalezených na území Kraje Vysočina.

Další úspěchy taekwondistek z Pelhřimovska

Taekwondo z Vysočiny se opět prosadilo na mezinárodní scéně.

Stránky

Přihlásit se k odběru Pelhřimovsko