Po sedmadvacáté za knihami do Havlíčkova Brodu

Setkání s nakladateli, spisovateli a překladateli se uskuteční v pátek 20. a v sobotu 21. října opět po roce v Kulturním domě Ostrov v Havlíčkově Brodě. Sedmadvacátý ročník Podzimního knižního veletrhu se koná ve znamení motta Literatura, nebo život.
Na Vysočině se uskuteční jeden z největších knižních veletrhů

„Odráží se v něm rostoucí obliba literatury faktu a její prolínání s beletrií. Zároveň je poctou spisovatelům, kteří se musí každý den rozhodovat, jestli budou život prožívat, nebo o něm psát. Letos se nám zatím hlásí rekordní počet vystavovatelů, který překoná hranici 180,“ uvedla Markéta Hejkalová, ředitelka veletrhu.

Akce nabídne kromě velkého množství knih i řadu přednášek a autorských čtení. „Vystoupí v něm jak tradiční a oblíbení hosté – Martin Hilský, Robert Fulghum, Václav Klaus, Jáchym Topol, Michal Viewegh, Iva Pekárková, Jiří Padevět, Lukáš Hejlík, Ivan Kraus, Eva Tvrdá, Karel Hvížďala a další, tak mnoho nových tváří: Karel Pacner, Václav Kahuda, Arnošt Vašíček, Richard Erml, Alena Mornštajnová, Michal Pavlíček, Jan Bauer, Petr Stančík, Lukáš Kopecký, Ivana Myšková, Lukáš Vavrečka, Jiří Charvát, Ilona Švihlíková a velmi dlouhá řada dalších,“ doplnila Markéta Hejkalová. Dvoudenní slosovatelná knížečka coby vstupenka stojí 60 korun, při předložení kuponu loňské vstupenky jenom 10 korun. Snížené vstupné pro handicapované návštěvníky činí 30 korun. Akci dlouhodobě podporuje Kraj Vysočina prostřednictvím ceny pro jednu z nejkrásnějších knih.

text: Milan Pilař
foto: archiv