Jaká bude šestá Nejkrásnější kniha Vysočiny?

Obsahem a tématem spojená s Vysočinou. Takovou podmínku musí splňovat kniha ucházející se o Cenu Kraje Vysočina za nejkrásnější knihu Vysočiny. Nevadí tedy, pokud autor nebo nakladatel sídlí v jiném kraji. Soutěž nejhezčích knih je jednou z doprovodných akcí Podzimního knižního veletrhu, který se letos koná 20. a 21. října v Havlíčkově Brodě.

„Cena je dotována částkou 60 tisíc korun, polovinu získá autor a polovinu nakladatel. Jejich knihy mohou přitom být oceněny hned dvakrát – cenou Kraje Vysočina a cenou čtenářů krajské knihovny a posluchačů Českého rozhlasu Vysočina,“ připomíná Jana Fischerová (ODS), náměstkyně hejtmana pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů.

Ocenění mohou získat knihy vydané od září 2016 do 20. září 2017, a to jak beletrie, tak publikace populárně naučné a naučné. Předávat jej přitom bude jako v předchozích letech Město Havlíčkův Brod, zatímco Tiskárny Havlíčkův Brod udělí cenu za nejkrásnější dětskou knihu. Slavnostní vyhlášení se uskuteční v první den veletrhu, v pátek 20. října od 20.00 v sále havlíčkobrodské Staré radnice. Zájemci o účast v soutěži mohou knihy zasílat ve dvou exemplářích do 20. září 2017 na adresu: Krajská knihovna Vysočiny, Miroslava Dobrovolná, Havlíčkovo nám. 87, 580 01 Havlíčkův Brod, e-mail dobrovolna@kkvysociny.cz.

text: Lucie Pátková