Kultura

Po sedmadvacáté za knihami do Havlíčkova Brodu

Na Vysočině se uskuteční jeden z největších knižních veletrhů
Setkání s nakladateli, spisovateli a překladateli se uskuteční v pátek 20. a v sobotu 21. října opět po roce v Kulturním domě Ostrov v Havlíčkově Brodě.

Středověká sklářská pec znovu přilákala ...

Opět po roce se na počátku září rozhořel oheň v replice středověké sklářské pece v lokalitě Vlkovsko v Havlíčkově Brodě.

Podpora pro kulturní akce i památky v regionu

Krajské zastupitelstvo v září schválilo dva grantové programy Fondu Vysočiny – Regionální kultura 2017 a Klenotnice Vysočiny 2017, na podporu regionálních kulturních akcí směřuje částka 1,8 milionu korun, na péči o hmotné kulturní dědictví

Zemřel Míla Brtník

Ve věku nedožitých 90 let zemřel 12.

Šindelář maloval moře, Podyjí a Vysočinu, portréty i ...

Nejen pro Moravské Budějovice, město, kde žil a na jehož gymnáziu učil, bylo jméno malíře Františka Šindeláře pojmem. Dílo, které zanechal, přesáhlo svým významem daleko hranice Vysočiny.

Zapomenuté světlo odstartovalo 78. sezónu Horáckého ...

Den otevřených dveří a premiéra inscenace Zapomenuté světlo zahájily o druhé zářijové sobotě 78. divadelní sezonu Horáckého divadla Jihlava.

Nový depozitář pro novoměstskou Horáckou ...

Zámecký areál v Novém Městě na Moravě, v němž sídlí Horácká galerie, by měl projít v budoucnu rozsáhlou rekonstrukcí, která se bude týkat severního křídla hospodářských objektů.

První Týden generací v Jihlavě

Generace Vysočina, s. r. o., ŽIVOT 99 – Jihlava, z. ú., a KOUS Vysočina pořádají první Týden generací pod záštitou náměstka hejtmana Kraje Vysočina Pavla Fraňka (ANO) a náměstka primátora města Jihlavy Vratislava Výborného (ODS).

Na Vysočině se otevřely parky a zahrady

Objevit krásná zákoutí zahrad a parků po celé Vysočině mohli zájemci během druhého červnového víkendu. Celkem 31 míst plných zeleně včetně šesti krajských příspěvkových organizací se v Kraji Vysočina zapojilo do celorepublikové akce.

Jaká bude šestá Nejkrásnější kniha ...

Obsahem a tématem spojená s Vysočinou. Takovou podmínku musí splňovat kniha ucházející se o Cenu Kraje Vysočina za nejkrásnější knihu Vysočiny. Nevadí tedy, pokud autor nebo nakladatel sídlí v jiném kraji.

Stránky

Přihlásit se k odběru Kultura