Kultura

Hostinec pro mnichy u Žďáru postavil světoznámý ...

Mezi časté úkoly mnichů a dalších církevních představitelů z kláštera ve Žďáru nad Sázavou patřilo od raného novověku pravidelně putovat směrem na jih do okolí Křižanova.

Pro Františka Emlera byla chalupa v Kuklíku rájem ...

Kuklík. Asi jen místní vědí, že se jedná o malebnou vesničku ležící na sever od Nového Města na Moravě. Jedním z těch, kdo si tento kraj zamiloval, byl pražský akademický malíř František Emler.

Muzea, galerie i kostely Vysočiny otevřou své brány ...

Muzejní a galerijní noci jsou vítaným zpestřením programu krajských muzeí a galerií Vysočiny. Některé informacemi a zážitky nabitý večer už zorganizovaly, jiné se teprve chystají.

Novinářské ceny

Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod rozvíjí přeshraniční spolupráci v oblasti kultury
Novinářskou cenu Karla Havlíčka Borovského dostala za psaní překračující hranice v Evropě a udržující v napětí tuzemský diplomatický sbor redaktorka Respektu Kateřina Šafaříková.

Od narození geniálního architekta Jana Blažeje ...

Architekt Santini přišel poprvé na území dnešního Kraje Vysočina v roce 1706. Jeho práce pak trvala celých sedmnáct let. Geniální mistr barokní gotiky zde z celkového počtu svých více jak 80 staveb vyprojektoval a postavil plnou čtvrtinu.

Kraj Vysočina má už pět Mistrů tradiční rukodělné ...

Hana Šmikmátorová, která maluje horácké kraslice, výrobce dřevěných holubiček Jindřich Toman z Pelhřimova a starosta Pohledě u Světlé nad Sázavou Jindřich Holub, který se mimo jiné zabývá výrobou tradičního šindele.

Brambory jako zdravou potravinu představovaly odborné ...

V Havlíčkově Brodě se konají už 24. bramborářské dny
Nejen vedoucí a kuchaři ze školních jídelen, ale také zájemci z řad veřejnosti nebo jiní odborníci mohli v průběhu května absolvovat workshopy s názvem Brambory zdravá potravina – netradiční užití brambor v kuchyni.

Vítězem Zlaté jeřabiny je komunitní aktivita

Hlasování veřejnosti definitivně rozhodlo o vítězích ankety Zlatá Jeřabina.

Třetí poklad z Vysočiny uvidí jako první lidé v ...

Doslova hrnec plný peněz objevili na konci roku 2016 manželé z Nové Vsi u Chotěboře při drobných opravách podlah v rodinném domku. Podle archeologů pochází 742 mincí z první poloviny 16.

Karnevalová tour objela Vysočinu a pobavila děti v ...

I letos se rozjela karnevalová šňůra Rodinných a Senior pasů Kraje Vysočina. Po Rozsochách, Březníku a Nových Syrovicích se čtvrté zastavení karnevalové tour uskutečnilo v Oudoleni na Havlíčkobrodsku.

Stránky

Přihlásit se k odběru Kultura