Kultura

Na Vysočině se otevřely parky a zahrady

Objevit krásná zákoutí zahrad a parků po celé Vysočině mohli zájemci během druhého červnového víkendu. Celkem 31 míst plných zeleně včetně šesti krajských příspěvkových organizací se v Kraji Vysočina zapojilo do celorepublikové akce.

Jaká bude šestá Nejkrásnější kniha ...

Obsahem a tématem spojená s Vysočinou. Takovou podmínku musí splňovat kniha ucházející se o Cenu Kraje Vysočina za nejkrásnější knihu Vysočiny. Nevadí tedy, pokud autor nebo nakladatel sídlí v jiném kraji.

Počin roku 2016 zná své vítěze

Lidé, kteří dělají život na Vysočině lepší a ve většině případů pomáhají potřebným, se na začátku června setkali na zámku ve Vilémově, aby si osobně převzali ocenění v Krajem Vysočina vyhlašovaných anketách Zlatá jeřabina 2016 a Skutek roku

Výstava Zahrada Vysočiny po čtyřiapadesáté v ...

Výstavu Zahrada Vysočiny budou hostit od 19. do 21. srpna všechny prostory žirovnického zámku a přilehlého špýcharu.

Jan Kubiš – hrdina z Vysočiny

Dvě výročí rodáka z Vysočiny, Jana Kubiše, který se narodil 24. června 1913 v Dolních Vilémovicích na Třebíčsku a zemřel ve věku 28 let 18. června 1942 v kostele sv.

Hostinec pro mnichy u Žďáru postavil světoznámý ...

Mezi časté úkoly mnichů a dalších církevních představitelů z kláštera ve Žďáru nad Sázavou patřilo od raného novověku pravidelně putovat směrem na jih do okolí Křižanova.

Pro Františka Emlera byla chalupa v Kuklíku rájem ...

Kuklík. Asi jen místní vědí, že se jedná o malebnou vesničku ležící na sever od Nového Města na Moravě. Jedním z těch, kdo si tento kraj zamiloval, byl pražský akademický malíř František Emler.

Muzea, galerie i kostely Vysočiny otevřou své brány ...

Muzejní a galerijní noci jsou vítaným zpestřením programu krajských muzeí a galerií Vysočiny. Některé informacemi a zážitky nabitý večer už zorganizovaly, jiné se teprve chystají.

Novinářské ceny

Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod rozvíjí přeshraniční spolupráci v oblasti kultury
Novinářskou cenu Karla Havlíčka Borovského dostala za psaní překračující hranice v Evropě a udržující v napětí tuzemský diplomatický sbor redaktorka Respektu Kateřina Šafaříková.

Od narození geniálního architekta Jana Blažeje ...

Architekt Santini přišel poprvé na území dnešního Kraje Vysočina v roce 1706. Jeho práce pak trvala celých sedmnáct let. Geniální mistr barokní gotiky zde z celkového počtu svých více jak 80 staveb vyprojektoval a postavil plnou čtvrtinu.

Stránky

Přihlásit se k odběru Kultura