Jihlavsko

Den Kraje Vysočina byl ve znamení dožínek

Centrum krajského města se na jeden den proměnilo v improvizovanou náves a ožilo slavnostmi a děním připomínajícím tradiční dožínky.

Vysočina bude znovu hostit dva půlmaratony

V září se v Kraji Vysočina podobně jako v minulých letech uskuteční dva půlmaratony. Na první mohou vytrvalci vyrazit v neděli 10. září v Jihlavě, na druhý v sobotu 23. září v Havlíčkově Brodě.

Synagoga v Třešti: připomíná Kafku a jako jediná v ...

První písemná zmínka o městečku Třešť na Jihlavsku pochází z roku 1349. A nejspíše už v oné době byla mezi jeho obyvateli také poměrně početná židovská menšina. Kde se její příslušníci v následujících stoletích scházeli, není zcela jasné.

Jihlavští kickboxeři v mezinárodní konkurenci obstáli ...

Jeden z nejprestižnějších českých turnajů v kickboxu vyšel zápasníkům z Jihlavy výborně.

Telč se stala Františku Kožíkovi celoživotní ...

Městem šťastných lásek a Jezerní růží – tak pojmenoval spisovatel František Kožík ve svých dílech klenot jihozápadní Moravy Telč. „Každý z Vás má někde na světě kout, kde je jeho srdce doma. Já mám takový domov v Telči.

Oceněná zdravá města

Z letošní konference Národní sítě Zdravých měst, která se v Praze konala začátkem prosince, se vrátilo s „medailí“ hned několik zástupců Vysočiny.

V lesích u Rohozné jsou zapomenuté zbytky švédského ...

Po švédském tažení českými zeměmi z dob třicetileté války se dodnes moc památek nedochovalo. Jedna z nich ale zůstává takřka zapomenuta v lese u Rohozné na Jihlavsku.

Na plaveckém Axis Cupu padlo pět rekordů

Už po sedmnácté se o prvním listopadovém víkendu v Jihlavě sešla česká plavecká špička na Axis Cupu. Kromě českých závodníků do krajského města dorazili také plavci z Rakouska, Německa a Slovenska.

Festival ovládli autisté a fotbal

Dvacátý ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava byl v mnoha ohledech rekordní. Akreditovalo se přes čtyři tisíce návštěvníků, kteří v devíti sálech mohli zhlédnout vybraných 310 filmů.

Vytrvalce v září prověří půlmaratony v Jihlavě a v ...

Milovníci dálkových běhů se podobně jako v minulých letech těší na začátek školního roku. V září se totiž na Vysočině opět uskuteční dva půlmaratony během dvou týdnů.

Stránky

Přihlásit se k odběru Jihlavsko