Havlíčkobrodsko

U Brodu je jeden z nejstarších mostů v Česku

Před osmi stoletími toho na území dnešní Vysočiny bylo jen málo. Přinejmenším jedna důležitá věc se ale v regionu nacházela. Haberská stezka – klíčová trasa, spojující v raném středověku Čechy s Moravou.

Krajská knihovna Vysočiny slaví patnácté ...

Za patnáct let své existence rozšířila Krajská knihovna Vysočiny v Havlíčkově Brodě několikanásobně svou nabídku pro uživatele nejen co do počtu, ale i kvality.

K novénu stanovišti záchranky v Ledči pomohou evropské ...

Případný zisk peněz z evropských fondů rozhodne o novém výjezdovém stanovišti pro Zdravotnickou záchrannou službu Kraje Vysočina v Ledči nad Sázavou.

Zemřel brigádní generál Imrich Gablech

V pátek 16. prosince 2016 zemřel brigádní generál Imrich Gablech, významná osobnost nejen Havlíčkobrodska.

Oceněná zdravá města

Z letošní konference Národní sítě Zdravých měst, která se v Praze konala začátkem prosince, se vrátilo s „medailí“ hned několik zástupců Vysočiny.

Na republikovém mistrovství brodští zápasníci ...

Kladno hostilo na začátku listopadu mistrovství republiky v zápase řecko-římském. A zápasníci z Havlíčkova Brodu na něm excelovali. Na šampionátu totiž vybojovali patnáct medailí, z toho sedm zlatých.

Poperk – jedno z míst, díky němuž bylo osídleno ...

Na mnoha místech v okolí Havlíčkova Brodu jsou dodnes k vidění více či méně patrné terénní nerovnosti – jde o pozůstatky dávné těžby stříbra.

Vysočina hostila republikové mistrovství ve ...

Frisbee je netradiční sportovní odvětví, dva týmy se během zápasu snaží dostat létající talíř do vymezeného prostoru.

Bramborářské dny v Havlíčkově Brodě připomněly ...

Soutěže studentů, odborný seminář, výstava vzorků odrůd brambor, trh i soutěže ve škrábání a pojídání brambor. To vše bylo součástí 26. ročníku Bramborářských dnů, které se konaly ve druhé polovině října v Havlíčkově Brodě.

Nejkrásnější kniha Vysočiny? Příběhy brodských ...

Podzimní knižní veletrh v Havlíčkově Brodě už tradičně ocenil nejkrásnější knihy letošního roku. Titul Nejkrásnější kniha Vysočiny získala publikace Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě Příběhy brodských domů Aleše Veselého.

Stránky

Přihlásit se k odběru Havlíčkobrodsko