Havlíčkobrodsko

Po sedmadvacáté za knihami do Havlíčkova Brodu

Na Vysočině se uskuteční jeden z největších knižních veletrhů
Setkání s nakladateli, spisovateli a překladateli se uskuteční v pátek 20. a v sobotu 21. října opět po roce v Kulturním domě Ostrov v Havlíčkově Brodě.

Středověká sklářská pec znovu přilákala ...

Opět po roce se na počátku září rozhořel oheň v replice středověké sklářské pece v lokalitě Vlkovsko v Havlíčkově Brodě.

Kraj zlepšuje péči o dětské pacienty

Výrazné investice do krajských nemocnic zlepší péči o malé pacienty na Žďársku a Havlíčkobrodsku. Porodnice a perinatologické centrum v Nemocnici Havlíčkův Brod byly kompletně zrekonstruovány a nově otevřeny 7. září tohoto roku.

Novým prvňáčkům začaly školní povinnosti

Mezi 78 tisíci dětmi z Vysočiny, pro které začal v září nový školní rok, bylo více než pět tisíc prvňáků, kteří usedli do lavic vůbec poprvé v životě.

Vysočina bude znovu hostit dva půlmaratony

V září se v Kraji Vysočina podobně jako v minulých letech uskuteční dva půlmaratony. Na první mohou vytrvalci vyrazit v neděli 10. září v Jihlavě, na druhý v sobotu 23. září v Havlíčkově Brodě.

U Chotěboře se utkala evropská letecká elita

Nejlepší akrobatičtí letci z celé Evropy se ve druhém srpnovém týdnu sešli na Vysočině. Na letišti v Počátkách u Chotěboře o medaile z Mistrovství Evropy bojovalo skoro 50 pilotů ze 14 zemí.

Tři sta let od narození Jana Václava Stamice

Kdo vchází na hlavní havlíčkobrodské náměstí od Horní ulice, nemůže minout rohový dům s pamětní deskou, na níž je uvedeno, že zde byl vychováván Jan Václav Stamic.

Brodský zápasník na MČR vybojoval zlato

Havlíčkobrodský oddíl zápasníků dosáhl na další skvělý úspěch.

U Brodu je jeden z nejstarších mostů v Česku

Před osmi stoletími toho na území dnešní Vysočiny bylo jen málo. Přinejmenším jedna důležitá věc se ale v regionu nacházela. Haberská stezka – klíčová trasa, spojující v raném středověku Čechy s Moravou.

Krajská knihovna Vysočiny slaví patnácté ...

Za patnáct let své existence rozšířila Krajská knihovna Vysočiny v Havlíčkově Brodě několikanásobně svou nabídku pro uživatele nejen co do počtu, ale i kvality.

Stránky

Přihlásit se k odběru Havlíčkobrodsko