Doprava

Plánované uzavírky silnic Vysočiny o letních ...

Se začínajícím létem zintenzivní stavební práce na silnicích napříč celým regionem. Kraj Vysočina by během celého roku rád realizoval minimálně 150 oprav nebo nových investic. K dispozici má jak vlastní, tak státní a evropské peníze.

Otazníky nad propojením dopravy

Snahu lépe propojit veřejnou dopravu na Vysočině vítáme všichni. KDU-ČSL to měla jako jeden z pilířů volebního programu.

Rekonstrukce silnic v regionu přinesou uzavírky a ...

V roce 2017 plánuje Kraj Vysočina na silnicích II. a III. tříd až 150 stavebních akcí.

Most v Třebíči je v provozu

Nově zrekonstruovaný Podklášterský most přes řeku Jihlavu v Třebíči, jehož demolice odstartovala vloni na jaře výstavbu moderní mostní konstrukce, se v sobotu 22. dubna otevřel pro dopravu i pěší.

Opravy silnic budou k nepřehlédnutí

Kraj Vysočina má v plánu v letošním roce opravit silnice II. a III. třídy za více než jednu miliardu korun. Některé z plánovaných staveb si vyžádají úplné uzavírky a většina z nich se neobejde bez stanovení objízdných tras.

Ladovská zima se cestářům prodražila

Mechanika Krajská správy a údržby silnic Vysočiny (KSUSV) ujela za letošní zimu bezmála dvojnásobek kilometrů let předchozích. Stejně tak si zasněžené silnice a teploty výrazně pod nulou vyžádaly využití mnohem více posypových materiálů.

Regionální silnice čekají opravy za miliardu ...

Končící zima se výrazně podepsala na stavu všech silnic na Vysočině.

Kraj navýší rozpočet na regionální dopravu

Kraj Vysočina je připraven vyplatit autobusovým dopravcům v roce 2017 o 35 milionů korun více než v minulém roce na zajištění základní dopravní obslužnosti. Částka je určena výhradně na mzdy řidičů.

Modernizace silnic za evropské peníze

Až 600 milionů korun by mohl Kraj Vysočina proinvestovat v roce 2017 na modernizace silnic II. třídy, u kterých počítá s následným spolufinancováním ze zdrojů Evropské unie.

Kompromisní nabídka Jindřichohradeckým místním ...

Nové vedení kraje nabízí provozovateli úzkokolejky Jindřichohradeckým místním drahám (JHMD) kompromisní smír ve vleklých sporech. Zajistit jej má nový dodatek ke smlouvě na rok 2016, který zohledňuje ekonomické dopady modernizace vozů.

Stránky

Přihlásit se k odběru Doprava