Cestování

Tři sta let od narození Jana Václava Stamice

Kdo vchází na hlavní havlíčkobrodské náměstí od Horní ulice, nemůže minout rohový dům s pamětní deskou, na níž je uvedeno, že zde byl vychováván Jan Václav Stamic.

Synagoga v Třešti: připomíná Kafku a jako jediná v ...

První písemná zmínka o městečku Třešť na Jihlavsku pochází z roku 1349. A nejspíše už v oné době byla mezi jeho obyvateli také poměrně početná židovská menšina. Kde se její příslušníci v následujících stoletích scházeli, není zcela jasné.

Jubilejní Czech Street Party 2017 znovu roztančila ...

Bruselská ulice Rue Caroly v pátek 16. června už podesáté ožila jednou z největších českých událostí v zahraničí: Czech Street Party.

Nejvíce získáš, když …

Konec prvního květnového týdne jsem strávil společně s dalšími více než dvaceti kolegyněmi a kolegy z krajského zastupitelstva na bývalé Podkarpatské Rusi, nyní oficiálně na Zakarpatské oblasti Ukrajiny, zkráceně Zakarpatí.

U Brodu je jeden z nejstarších mostů v Česku

Před osmi stoletími toho na území dnešní Vysočiny bylo jen málo. Přinejmenším jedna důležitá věc se ale v regionu nacházela. Haberská stezka – klíčová trasa, spojující v raném středověku Čechy s Moravou.

Telč se stala Františku Kožíkovi celoživotní ...

Městem šťastných lásek a Jezerní růží – tak pojmenoval spisovatel František Kožík ve svých dílech klenot jihozápadní Moravy Telč. „Každý z Vás má někde na světě kout, kde je jeho srdce doma. Já mám takový domov v Telči.

Ve Vladislavi u Třebíče pivo vařili už v šestnáctém ...

Jednou z dominant městyse Vladislav u Třebíče je vysoký komín. Ten v minulosti patřil obecnímu pivovaru, který zanikl před více než 50 lety.

Ve Vladislavi u Třebíče pivo vařili už v šestnáctém ...

Jednou z dominant městyse Vladislav u Třebíče je vysoký komín. Ten v minulosti patřil obecnímu pivovaru, který zanikl před více než 50 lety.

Kraj Vysočina na Regiontouru

V pavilonu P brněnského výstaviště se už tradičně představil na veletrhu cestovního ruchu Regiontour ve druhé polovině ledna prostřednictvím krajské příspěvkové organizace Vysočina Tourism také Kraj Vysočina.

Vodu z bývalých lázní u Počátek pili lidé z celého ...

V lesích nedaleko Počátek na Pelhřimovsku stojí takřka opuštěný kostel a kaplička. Ještě před sto lety se ale jen kousek od nich nacházely lázně, které díky chutné a léčivé vodě znali lidé z širokého okolí.

Stránky

Přihlásit se k odběru Cestování