Cestování

Tvrz v Golčově Jeníkově založil šlechtic, díky němuž ...

Kronikáři poprvé městečko Golčův Jeníkov (dříve jen Jeníkov) na Havlíčkobrodsku zmínili už ve dvanáctém století. V následujících dekádách byla jedním z jeho center takzvaná Zábělčická tvrz.

Tvrz Proseč ve středověku šlechtici nevyužívali ani ...

Na okraji vesnice Proseč na Humpolecku se až do dnešních dní dochovaly zbytky tvrze založené pravděpodobně ve druhé polovině 14. století. O jejích osudech mnohé nevíme.

Tři sta let od narození Jana Václava Stamice

Kdo vchází na hlavní havlíčkobrodské náměstí od Horní ulice, nemůže minout rohový dům s pamětní deskou, na níž je uvedeno, že zde byl vychováván Jan Václav Stamic.

Synagoga v Třešti: připomíná Kafku a jako jediná v ...

První písemná zmínka o městečku Třešť na Jihlavsku pochází z roku 1349. A nejspíše už v oné době byla mezi jeho obyvateli také poměrně početná židovská menšina. Kde se její příslušníci v následujících stoletích scházeli, není zcela jasné.

Jubilejní Czech Street Party 2017 znovu roztančila ...

Bruselská ulice Rue Caroly v pátek 16. června už podesáté ožila jednou z největších českých událostí v zahraničí: Czech Street Party.

Nejvíce získáš, když …

Konec prvního květnového týdne jsem strávil společně s dalšími více než dvaceti kolegyněmi a kolegy z krajského zastupitelstva na bývalé Podkarpatské Rusi, nyní oficiálně na Zakarpatské oblasti Ukrajiny, zkráceně Zakarpatí.

U Brodu je jeden z nejstarších mostů v Česku

Před osmi stoletími toho na území dnešní Vysočiny bylo jen málo. Přinejmenším jedna důležitá věc se ale v regionu nacházela. Haberská stezka – klíčová trasa, spojující v raném středověku Čechy s Moravou.

Telč se stala Františku Kožíkovi celoživotní ...

Městem šťastných lásek a Jezerní růží – tak pojmenoval spisovatel František Kožík ve svých dílech klenot jihozápadní Moravy Telč. „Každý z Vás má někde na světě kout, kde je jeho srdce doma. Já mám takový domov v Telči.

Ve Vladislavi u Třebíče pivo vařili už v šestnáctém ...

Jednou z dominant městyse Vladislav u Třebíče je vysoký komín. Ten v minulosti patřil obecnímu pivovaru, který zanikl před více než 50 lety.

Ve Vladislavi u Třebíče pivo vařili už v šestnáctém ...

Jednou z dominant městyse Vladislav u Třebíče je vysoký komín. Ten v minulosti patřil obecnímu pivovaru, který zanikl před více než 50 lety.

Stránky

Přihlásit se k odběru Cestování